Dotknij Kultury 2017

Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ wraz z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius zapraszają na wykład otwarty w ramach wydarzenia Dotknij Kultury. Spotkanie połączone będzie z prezentacją adaptacji dotykowych oraz obrazu z kolecji Muzeum UJ.

"O gronostajach, togach i beanii, czyli rzecz o obyczajach uniwersyteckich" to tytuł prelekcji, którą wygłosi dr Wiktor Szymborski z Instytutu Historii UJ. Po wykładzie zapraszamy na prezentację obrazu Philipsa Konincka "Uczony w swojej pracowni. Portret Joosta van den Vondla", którą przedstawi Róża Książek-Czerwińska z Muzeum UJ. Ponadto zaprezentowane zostaną adaptacje dotykowe eksponatów z kolekcji Muzeum UJ autorstwa studentów Malwiny Antoniszczak, wykładowczyni na kierunku wzornictwo na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Wydarzenie odbędzie się 7 kwietnia 2017 r. o godzinie 13 w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w sali im. M. Bobrzyńskiego.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o wcześniejszą rejestrację: http://www.dotknijkultury.pl/wydarzenia/wyklady-otwarte?id=72

Więcej informacji na stronie: www.dotknijkultury.pl
Data opublikowania: 04.04.2017
Osoba publikująca: Paweł Siemianowski